Ferdynand Kiepski

Strona ostatnio została edytowana 3167 dni temu
Z Humorpedia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Ferdynand Kiepski (ur. oficjalnie 9 lipca 1950, pseudonim Cyc) – polski człowiek renesansu, drobny handlowiec, okrzyknięty przez Gierka człowiekiem pracy, polityk, naukowiec, projektant mody, wynalazca, tekściarz, pisarz, wokalista, kompozytor, bohater Browarni zamieszkanej przez Żłopusiów, badacz obcych cywilizacji.

Biografia[edytuj | edytuj kod]

W 1968 roku Ferdynand Kiepski odbył zasadniczą służbę wojskową w wojskach pancernych Ludowego Wojska Polskiego. Przez krótki okres pracował w wypożyczalni kajaków. W latach 70. jako spekulant prowadził biznes, sprzedając wodę z saturatora, pomimo sprzedaży napoju samemu Gierkowi. Po powstaniu KORu wstąpił do tej organizacji. Wkrótce wstąpił do Solidarności, za co siedział w więzieniu. Podczas stanu wojennego drukował ulotki opozycyjne oraz wykazał się bohaterstwem, wypijając butelkę atramentu na oczach dwóch milicjantów, ukrywając w ten sposób sprzęt do drukowania. Według SBka, Mariana Paździocha, Ferdek działa w Służbie Bezpieczeństwa pod pseudonimem Laczek, choć w 2007 roku teczki zostały w tajemniczych okolicznościach spalone w lesie pod Wrocławiem. W 2000 roku założył klub piłkarski, tworząc z Waldusia legendę wrocławskiej piłki nożnej.

W 1999 roku założył tymczasowy sex-telefon, aby zarobić na kupno nowego telewizora. Później przez pewien czas potrafił wróżyć z kuli (przepowiedział Wałęsie np. jego przegraną w wyborach prezydenckich w 2000 roku). Kilka miesięcy później założył ekskluzywną szkołę prywatną. W tym bogatym okresie próbował pobić rekord Guinnessa w graniu na tamburynie chodząc do tyłu oraz wysłał film do programu Tadeusza Drozdy.

W 2000 roku wystartował w wyborach prezydenckich zdobywając 4 głosy w okręgu wrocławskim. Udało mu się jednak został wybranym jednogłośnie prezydentem w egzotycznym kraju na Oceanii.

W 2001 roku odkrył Witaminę G. W tym samym roku rozpracował groźną grupę przestępczą zajmują się praniem brudnych pieniędzy. Za swój czyn dostał w nagrodę długopis.

W 2002 roku stworzył film sensacyjny, za który otrzymał Złotego Ferdka.

W 2002 roku uratował świat, zamieniając się na chwilę w beret Mariana Paździocha.

Dwukrotnie badał istoty pozaziemskie - za pierwszym razem został wraz z synem Waldemarem, sąsiadem Marianem Paździochem i Arnoldem Boczkiem porwani przez UFO i wyrzuceni pod Rzeszowem. Nieco później Ferdynand spotkał o wiele przyjaźniej nastawionego kosmitę z innej cywilizacji (zamieszkanej na planecie J-23 nazwanej na cześć Hansa Klossa). Wraz z kosmitą odmłodzili Grzegorza Latę.

Poglądy polityczne[edytuj | edytuj kod]

Ferdynand Kiepski przez całe swoje życie głosi poglądy socjalistyczno-liberalne. Uznaje zasadę, że każdy być traktowany tak samo, przez co dochody rodziny (czyli małżonki, wcześniej jeszcze babki) rozdziela pomiędzy pięć osób w swoim mieszkaniu. Popiera zasady prowadzenia wolnej działalności gospodarczej bez opłacania podatków i walki z koncesjami - wielokrotnie prowadził niewielkie przedsiębiorca, które często zamykały urzędy (np. w 2000 radio 123RFN otrzymało zakaz działalności za brak koncesji czy też zlikwidowanie przez komornika sklepu spożywczego Eurokoko w 2012). Nie popiera żadnych partii politycznych, co zaowocowało w 2000 roku start w wyborach prezydenckich, doradztwem ministrowi finansów w 2001 roku w kwestii pensji pielęgniarek, przeprowadzeniem akcji ożywienia gospodarczego w 2004 roku (zakończone sukcesem i olbrzymim wzrostem gospodarczym Polski). Uważa się za patriotę.

Wynalazki[edytuj | edytuj kod]

Ferdynand Kiepski jest autorem wielu wynalazków, takich jak: Pic na wodę (maszyna do robienia wszystkiego), generator prądu (który w ramach tzw. efektu Kiepskiego zmniejszył o kilkadziesiąt procent zapotrzebowanie na prąd oraz podniósł stopę życiową Polaków, którzy za zaoszczędzone pieniądze kupowali masowo sprzęt gospodarstwa domowego), perpetuum mobile (jedna wersja opierała się na gruszce lekarskiej, druga na saturatorze), maszynę do obalania komunizmu (także na podstawie saturatora), hełm do picia piwa bez użycia rąk, mechaniczną babkę.

Muzyka[edytuj | edytuj kod]

W 1999 roku Ferdynand Kiepski grał muzykę kościelną łączoną z disco polo (zespół Arivederci), hip-hop (zespól Szykago Bols) oraz prowadził zespół punkrockowy (zespół Kanalia, który Ferdek chciał zgłosić do Jarocina). Piosenki z tego okresu zostały zarejestrowane na filmie pt. Kiepscy dają czadu. Rok później Ferdynand Kiepski zaśpiewał utwór disco polo Obiecanka w ramach kampanii wyborczej oraz podobny stylistycznie utwór do reklamy piwa (zdobył za to nagrodę w postaci piwa bezalkoholowego). 7 lat później Ferdynand wrócił do śpiewania piosenek. Udało mu się własnym nakładem wydać dwie kasety. Pierwsza atakująca różne grupy społeczne zostało ciepło przyjęta, druga chwaląca Polskę została chłodniej zaakceptowana.